MyCouncil®  |  Cart (0)  |  Sign In

AwardRecipient NameUnit
Organization of the Year House of BreadN/A
Couples Award Beth and William Dru BescoePack 236
Couples Award Ashley and JC MartinPack 452
Couples Award Karen and Ken KellerTroop 101
Couples Award Carolyn and Ken WilburnTroop 274
Couples Award Kim and David HuhtaTroop 316
Couples Award Deanna and John NumbersTroop 316
Couples Award Scott and Linda ClarkeTroop 813
Newcomer Award Pack Andrea BaaderPack 28
Newcomer Award Pack Mark NickosonPack 116
Newcomer Award Pack William (Bill) McCartyPack 151
Newcomer Award Pack Angela MwandiaPack 151
Newcomer Award Pack Nicholas CaplingerPack 236
Newcomer Award Pack Brad CurriePack 236
Newcomer Award Pack Leo GonzalezPack 236
Newcomer Award Pack Jenn KellermanPack 248
Newcomer Award Pack Marcus PalmerPack 248
Newcomer Award PackNate DavisPack 402
Newcomer Award Pack Emily Gebhart
Pack 402
Newcomer Award Pack
Matthew NewsomePack 402
Newcomer Award PackMelora NewsomePack 402
Newcomer Award PackAndrew PalmerPack 498
Newcomer Award Pack
Christy Waite
Pack 498
Newcomer Award PackMichael Anthony ReesePack 813
Newcomer Award Pack
David CampbellPack 825
Newcomer Award PackBrian PughPack 825
Newcomer Award Troop Alex HoffmanTroop 101
Newcomer Award Troop Aaron TuckerTroop 101
Newcomer Award Troop Pete ReynoldsTroop 103
Newcomer Award Troop Jill IrlbeckTroop 116
Newcomer Award Troop Dan BoylinTroop 193
Newcomer Award TroopMike GoodwinTroop 236
Newcomer Award Troop Zac PhillipsTroop 236
Newcomer Award Troop Steve ShoberTroop 274
Newcomer Award Troop Carrie BebrisTroop 316
Newcomer Award Troop Shaun HickTroop 316
Newcomer Award Troop Mark JohnsonTroop 316
Newcomer Award Troop Rob TarrTroop 516
Newcomer Award Troop Kenneth W. HedgesTroop 320
Newcomer Award Troop
Kimberly Hedges
Troop 320
Newcomer Award Troop
Doug Frankart
Troop 402
Newcomer Award Troop
Gregory FrankartTroop 402
Newcomer Award Troop
Arno Weller
Troop 516
Newcomer Award Troop
Michael CollinsTroop 530
Newcomer Award Troop
Franklin J. Fanning
Troop 813
   
 Newcomer Award CrewAndrea KupermanCrew 193
 
Newcomer Award District Harold ArataDistrict
Newcomer Award District Rose ArataDistrict
Newcomer Award District Ray DireitoDistrict
Unit Leader of the Year Pack Brian HarttPack 28
Unit Leader of the Year Pack Tim SpauldingPack 151
Unit Leader of the Year Pack Chris ClinefelterPack 206
Unit Leader of the Year PackHolly M. VadnaisPack 236
Unit Leader of the Year Pack
Scott LawrencePack 248
Unit Leader of the Year Pack
Michael C. CarterPack 813
Unit Leader of the Year Pack
Cameron FulmanPack 825
Unit Leader of the Year TroopBen SalisburyTroop 101
Unit Leader of the Year TroopPhil MrazTroop 116
Unit Leader of the Year TroopChris ConnellyTroop 101
Unit Leader of the Year TroopBryan WaidTroop 767
Unit Leader of the Year TroopPaula WathenTroop 516
Unit Leader of the Year TroopAndrew FeinerTroop 318
Unit Leader of the Year TroopSteve SwedlundTroop 320
Unit Leader of the Year Troop
Eric StelterTroop 402
Unit Leader of the Year Troop
Rose ArataTroop 498
Unit Leader of the Year Troop
Tom CoderreTroop 516
Unit Leader of the Year CrewStella AssinkCrew 236
Unit Leader of the Year CrewMichael RiceCrew 308
Chartered Org Rep of the Year Donna WeeberPack/Troop 402
OUSA-Outstanding Unit Service Award David MarekPack 148
OUSA-Outstanding Unit Service Award Rick LarimerPack 516
 OUSA-Outstanding Unit Service AwardSteve AllaireTroop 103
OUSA-Outstanding Unit Service Award Ron VincentTroop 103
OUSA-Outstanding Unit Service Award Arlene ZachritzTroop 116
OUSA-Outstanding Unit Service Award Conan CrockerTroop 236
OUSA-Outstanding Unit Service Award William SangreyTroop 236
OUSA-Outstanding Unit Service Award Curtis BowmanTroop 320
OUSA-Outstanding Unit Service Award Ron ReazinTroop 402
OUSA-Outstanding Unit Service Award Harold TuttleTroop 498
OUSA-Outstanding Unit Service Award Cliff WoodTroop 498
OUSA-Outstanding Unit Service Award Caroline DickeyTroop 516
OUSA-Outstanding Unit Service Award Joe VolkTroop 813
Silver Cycle Tony RardenPack 148
Silver CycleJens MayerTroop 193
Silver CycleJim CunninghamTroop 236
Silver Cycle
Tracy CunninghamTroop 236
Silver Cycle
Mike SheppardTroop 516
District Award of MeritMichael CarterDistrict
District Award of MeritRob JacquesDistrict
District Award of MeritJustin LawrieDistrict
CONTACT US  |  FAQ  |  LEGAL NOTICE  |  Copyright © 2019 Miami Valley Council
Contact Webmaster
Web Site Powered By ScoutTools